Google+

Bitcoin Foundation Ukraine

 

Стосовно заяви НБУ відносно Bitcoin від 10.11.2014 повідомляємо:

1. У заяві НБУ не міститься прямої заборони використання криптовалют, а лише нагадування, що на території України засобом платежу є виключно гривня.

2. Відносно твердження щодо того, що Bitcoin є грошовим сурогатом, який не має забезпечення реальною вартістю:

По-перше, у роз’ясненні НБУ розглядає Bitcoin, як грошовий сурогат. Така позиція регулятора не виглядає досить переконливою, оскільки відповідно Закону про НБУ, грошовим сурогатом визнаються будь-які документи у вигляді грошових знаків, що мають відмінності від грошової одиниці України (гривні), випущені в обіг не НБУ та виготовлені з метою здійснення платежів в господарській діяльності. Bitcoin не можуть розглядатися як грошовий сурогат, оскільки вони не є грошовими знаками.

По-друге, Bitcoin не має забезпечення реальною вартістю лише у традиційному сенсі, у той спосіб, яким забезпечена валюта будь-якої держави. Але це не заважає йому мати вартість на багатьох міжнародних біржах, більшу за будь-яку державну валюту у світі – поточний курс складає біля 400 доларів США за 1 одиницю (вартість української гривні складає приблизно 0,0625 доларів США за 1 одиницю, хоча гривня забезпечена реальною вартістю).

3. Зауваження НБУ щодо збільшених ризиків,  що нібито пов’язані з використанням криптовалюти також не виглядають доведеними. Для протиправних дій Bitcoin використовується не частіше, ніж валюта будь-якої держави, враховуючи Україну. 

По всьому світі більше 40 мільйонів людей використовують криптовалюти як засіб платежу, об’єкт для інвестицій, досліджень та інших цілей, а Україна знаходиться на 11 місці в світі за кількістю користувачів цієї технології. Також з нашої країни походять декілька компаній, що є лідерами у своїй сфері. Одна з найбільших компаній-виробників обладнання для майнінгу та найбільший у світі пул майнерів створені українцями.

Успіхи українських компаній на світовому ринку криптовалют дозволяють нам впевнено припустити, що сектор фінансових послуг, пов’язаних з цією технологією може стати локомотивом української економіки та зробити нашу державу однією з найбільш фінансово іноваційних країн у світі.

Жодна з розвинутих країн не забороняла використання криптовалют. Міністерство фінансів ФРН у серпні минулого року офіційно визнало Bitcoin фінансовим інструментом та внесло відповідні зміни у Банківський кодекс. Велика Британія планує зробити Лондон світовою столицею криптовалют. Прагнення України стати членом Європейського Союзу має серед іншого відображатися у європейському підході до регулювання ринку криптовалют.

Необхідність урегулювання правового статусу Bitcoin в Україні очевидна. Bitcoin Foundation Ukraine пропонує Національному Банку України провести консультації зі спільнотою щодо статусу криптовалют у нашій державі для того, щоб дозволити українцям стати світовими лідерами у цій галузі.

Можна припустити, що Bitcoin змінить світ не менше, ніж глобальна мережа Інтернет.

1 Comment